جدید ترین عناوین خبری امروز
اس جی پلاس | sgplus

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

حسین محمدی
لامینور فیلم جدید داریوش مهرجویی کلید خورد
داریوش مهرجویی پس از شش سال دوری به سینما بازگشت

لامینور کلید خورد | فیلم جدید داریوش مهرجویی

در تازه ترین اخبار سینمای ایران خالق فیلم سینمایی ماندگار هامون پس از شش سال دوری از سینما دوباره به سینما بازگشت و فیلم جدید خود را با نام لامینور آغاز کرد. داریوش مهرجویی پس از ساخت اشباح در سال 1392 ، دیگر فیلمی را نساخته بود. 

لامینور به کارگردانی داریوش مهرجویی با طراحی گریم عبداله اسکندری و مدیریت فیلمبرداری بهرام بدخشانی با بازیگری علی نصریان ، علی مصفا ، سیامک انصاری ، پردیس احمدیه و … فیلمبرداری خود را آغاز کرد. از نکات جالب توجه آن همکاری مهرجویی با علی نصریان و عزت اله رمضانی فر پس از 40 سال می باشد. 

آیا لامینور هم ادامه بر داستان سنتوری مهرجویی است. خود به خود با نام فیلم متوجه نگرش مهرجویی به سمت موسیقی می شویم. شاید انتظاری که مخاطبان برای ساخت قسمت دوم سنتوری داشتند برآورده شده باشد. و مهرجویی ادامه ی داستان سنتوری را ساخته باشد. یا فقط فیلمی با مضمون موسیقی باشد. هنوز خبرهای دقیق تری درباره موضوع فیلم و داستان آن در دست نیست. و منتظر خبرهای جدید باید بمانیم.

مهرجویی را می توان بزرگترین خالق سینمای ایران قلمداد کرد. او که در کارنامه خود فیلم های فاخر بسیاری مانند گاو ، هامون ، لیلا ، سنتوری دارد. هرچند از زمان شروع فیلمسازی مهرجویی تاکنون بخشی از فیلم های اون مانند سنتوری توقیف شده است؛ با این وجود او به ساخت فیلم های متفاوت و با تم های عموماً اجتماعی ادامه داده است. در طول سالهای کار این کارگردان مشهور جوایز متعدد بین المللی از جشنواره هایی چون ونیز ، برلین ، سن سباستین ، سیکاگو و … بدست آورده است. و بعد از گذشت شش سال دوری از دنیای سینما بازهم شاهد حضور ایشان هستیم .

 

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به