۰

معرفی سریال Undone – زیبای کم سر و صدا

Undone

وقتی میفهمید که دنیا یک جای خسته کننده و فرومایه ای نیست، باید کشفیات خود را آغاز کنید.

رافائل باب واکسبرگ ما را وارد دنیای پر رمز و عجیب دختری 28 ساله بنام الما (با بازی رزا سلزار) میکند که در یک حادثه رانندگی زندگیش بشدت به خطر می افتد اما در آخر جان سالم بدر میبرد. ولی بعد از بهوش آمدن متوجه حضور پدر فقیدش میشود و میفهمد که قدرت کنترل زمان را در اختیار دارد. الما که فکر میکرد پدرش به طور طبیعی از دنیا رفته است توسط روح پدرش می فهمد که مرگش طبیعی نبوده بلکه به قتل رسیده است. پدر الما با توجه به قدرت دخترش، کنترل زمان را به دخترش می آموزد تا زمان را به عقب بازگرداند تا از قتل پدرش پرده برداری کند. کارگردان هر 8 قسمت این سریال Hisko Hulsing که خود یک هنرمند خبره در زمینه انیمیشن است.

سریال “ناتمام” Undone به طرز زیبایی این داستان را به تصویر میکشد. رافائل با کمک تکنیک روتوسکپی که این روزها بسیار کم در قاب سینمایی و تلویزیونی دیده میشود این اتفاقات را به ما نشان میدهد. ممکن است با اولین نگاه به این سریال یاد فیلم A Scanner Darkly با بازی کیانو ریوز بی افتید، که خب دلیل این آشنایی تکنیک استفاده شده مشابه در هر دو اثر است. اما دلیل اصلی استفاده از این تکنیک این است که شما را بین مرز واقعیت و خیال نگه میدارد تا جایی که شما در انتهای تماشای 8 قسمت از این سریال به این فکر میکنید که آیا تمامی این اتفاق واقعی بوده و یا زاده توهمات الما است که بعد از تصادف به آن دچار شده. خب جواب این سوال را به خود بیننده می سپاریم.

undone2

سریال Undone یک داستان بشدت دنبال کننده ای را با خود به همراه دارد. شاید نام این سریال انیمیشنی تا بحال بگوش شما نخورده باشد. و خب علت این است که تبلیغات آنچنانی از سوی شرکت سازنده یعنی Amazon Prime انجام نشده است.

اما به کسانی که علاقه زیادی به انیمیشن های بزرگسالانه دارند، بشدت پیشنهاد میشود. سریال ناتمام از آن دسته از انیمیشن هایی است که میتوان هر فریم از آن را یک اثر نقاشی زیبا دانست. پس بدون انتظار وارد دنیای واقعیت و خیال الما شوید و با داستان پرده برداری از راز قتل پدرش با او همراه شوید.

سریال Undone توسط شبکه Amazon Prime در ماه سپتامبر و در 8 قسمت پخش شد که با امتیازات بسیار عالی منتقدان مواجه شد تا جایی که سایت روتن تومیتوز Rotten Tomatoes نمره 100 از 100 را به این انیمیشن زیبا داده است.

ساخت فصل جدیدی از سریال هنوز مشخص نیست اما با توجه به استقبال خوب از این سریال انیمیشنی توسط بیننده ها و بخصوص منتقدان، احتمالا شاهد ساخت فصل دوم این سریال خوایم بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید