جدید ترین عناوین خبری امروز
اس جی پلاس | sgplus

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

حسین محمدی
اولین تصویر شهاب حسینی و پارسا پیروزفر در «مست عشق»/ رونمایی از مولانا و شمس فیلم حسن فتحی

اولین تصویر شهاب حسینی و پارسا پیروزفر در «مست عشق»/ رونمایی از مولانا و شمس فیلم حسن فتحی

فیلم «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی مهران برومند،  نوشته ی حسن فتحی و فرهاد توحیدی، روایت گر مقطعی از زندگی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی رومی و شمس تبریزی دو شاعر ایرانی می باشد. این سریال به صورت مشترک میان ایران و ترکیه ساخته می شود. قرار است بخش های از فیلم برداری این اثر فاخر در کشور ترکیه نیز گرفته شود.

شهاب حسینی بازیگر نقش شمس تبریزی می باشد و پارسا پیروزفر نیز نقش مولانا را در این فیلم ایفا می کند. تصویر این دو شخصیت برای نخستین بار منتشر شد. پیشتر بخاطر انتخاب بازیگر ترکیه ای برای نقش شخصیت مولانا حواشی بسیار زیادی را در ایران به وجود آورد. حسن فتحی تلاش بسیاری برای برطرف کردن این حواشی انجام داد ولی متاسفانه موفق نشد. و مجبور شد بازیگر ایرانی برای نقش مولانا در نظر بگیرد. سالیان سال است که بین دو کشور ایران و ترکیه بر سر ملیت مولانا اختلاف وجود دارد  و این اختلاف اندیشه و نظر در انتخاب ملیت بازیگر نقش اصلی سریال مست عشق به اوج خودش رسیده.

در سال 2007 به پیشنهاد کشور ترکیه سال 2007 را سازمان ملل سال مولانا لقب داد. ترکیه تلاش های بسیار زیادی برای ترکی جلوه دادن مولانا انجام داده است هرچند مولانا در دوران خوارزم شاه در شهر بلخ که امروزه در افغانستان است به دنیا آمده و قالب شعر های مولانا به زبان پارسی است البته اختلاف ملیت مولانا در کتاب های تاریخ به وفره قابل مشاهد است لکن قول مشهور و حقیقت ایرانی بودن این شاعر بزرگ جهان اسلام است. ابراهیم چلیکول، هانده ارچل، حسام منظور، سلما ارگچ، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران و بوران کوزوم دیگر بازیگران  این فیلم هستند.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به