ردکردن این
جنگ پاگان

رونمایی شبکه “جم هیدن AFM” از فیلم “جنگ پاگان” ، ماجرای حمله گروهی از وایکینگ ها به قلعه ساکسون

با توجه به شاد بودن اکثر فیلم های کریسمس ، جالب است بدانید که “پاگان جنگجو” هیچ ربطی به فیلم “تنهایی در خانه” و ” یک سرود کریسمس ” ندارد .

در میان جلگه های سرسبز اطراف انگلیس گروه وحشی وایکینگ ها به یکی از قلعه های ساکسون حمله می کنند و هر کسی را که می بینند می کشند . در این میان ، آخرین بازمانده ساکسون ها با همکاری تعدادی جادوگر ، روح شیطانی را برای انتقام فرا می خواند.

“لوئیسا وارن” کارگردان این فیلم می گوید: “من درک می کنم که این فیلم ممکن است با سایر فیلم های کریسمس متفاوت باشد . و این در حالی است که “جنگجوی پاگان” در تابستان فیلمبرداری شده و نمی تواندهیچ شباهتی با حال و هوای فصل تعطیلات کریسمس داشته باشد و “روح ” در این فیلم “Krampus” ، هیولای اسطوره ای اروپایی نیمه بز، نیمه دیو شیطانی است که برای ترساندن کودکان استفاده می شود و باز هم هیچ ارتباطی به بابا نوئل دوست داشتنی کودکان  ندارد.”

در اصل نام این فیلم “کارامپوس و وایکینگ ها” بود ولی شبکه ITN – لیبل ژانری که این فیلم را بهAFM فروخت – نام آن را عوض کرد.

وارن در مورد بودجه اندک ساخت این فیلم می گوید” “جنگجوی پاگان” حداکثر تلاشش را برای مخفی کردن محدودیت ها می کند .  در هیچ کجای فیلم بیشتر از 5 جنگجوی وایکینگ در مقابل حداکثر 6 سکسون وجود نداشت”.

بیشتر فیلم طی 10 روز در قلعه واقعی “بودیام” قرن چهاردهم و اطراف آن در جنوب انگلستان فیلمبرداری شد. بودجه اختصاص یافته به فیلم “جنگ پاگان” حتی برای اجاره قلعه به عنوان لوکیشن اصلی کافی نبود ، “وارن ” و تیم اش کارشان را هر روز صبح یکی دو ساعت قبل از رسیدن توریست ها انجام می دادند و بعد به سمت دیگری از قلعه می رفتند و بخش جنگل را فیلمبرداری می کردند . “وارن ” می گوید :” با وجود داربست های حقیقی که در قلعه وجود داشت ما مجبور بودیم آن ها در بیرون قلعه مجددا بازسازی کنیم .”

این فیلم با گروه فیلمسازی فعال و بودجه کم ، می تواند جای خود را در میان عناوین ژانری چون “جنگ وایکینگ ها ” و فیلم های ترسناکی چون “نفرین مترسک” ، “عروس مترسک”، انتقام مترسک ” و “دندان پری” باز کند.

امسال زمستان منتظر دیدن این فیلم از شبکه AFM باشید.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید