ردکردن این

رضا کیانیان و رویا نونهالی در “رستگاری جهان”

فیلمبرداری فیلم سینمایی ” رستگاری جهان ” با نام قبلی “در کمال بیشعوری” به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی محمد آفریده  و به قلم حسین مهکام همچنان در سکوت خبری ادامه دارد.

این فیلم که تازه ترین ساخته کمال تبریزی پس از فیلم ” ماهمه باهم هستیم ” محسوب می شود فرم حضور در جشنواره فجر را هم پر کرده است. رضا کیانیان ، رویا نونهالی و هدی زین العابدین بازیگران تازه ترین فیلم تبریزی هستند. کمال تبریزی کارگردان و نویسنده مشهور چند سال اخیر است که در به تصویر کشیدن سوژه های مختلف سابقه ای طولانی دارد از جنگ گرفته تا کمدی و عاشقانه و خانوادگی و اجتماعی.  مطلب جالب این است که در بیشتر آنها موفق بوده است. او کارگردانی است که همچنان در مسیر موفقیت گام بر می دارد.

رضا کیانیان متولد 1330 ، اولین بار در سال 1368 با فیلم تمام وسوسه های زمین به کارگردانی حمید سمندریان وارد دنیای سینما شد. از بهترین کارهای او می توان به ” آژانس شیشه ای ” ، “کیمیا “، “سگ کشی” ، “سینما سینماست” و بسیاری آثار دیگر اشاره کرد.

رویا نونهالی متولد 1341 ، که در اولین کار سینمایی اش با بازی در فیلم ” عروسی خوبان ” سال 1367 سیمرغ بلورین هفتمین جشنواره فیلم فجر برای بهترین بازی را به خود اختصاص داد . در کارنامه درخشان او کارهایی چون “بوی کافور عطر یاس” ، “خواب و بیدار” ، “زندان زنان” ، “سایه روشن” ، “ساختمان 85 “، “ساعت شنی” و سایر کارهای برجسته به چشم می خورد.

رضا کیانیان و رویا نو نهالی دو ستاره سینمای ایران ، قبل از این نیز در کارهای موفقی چون “عروس تاریکی” ، “شهرزاد” ، “دلم می خواد” ، “شلیک نهایی”،  “بوی کافور” ، “عطر یاس” ، “ماهی ها عاشق می شوند” ، “خاک آشنا “، “صداها” ، “خانه ای روی آب” و  “یک تکه نان ” نیز باهم بازی کرده اند . رضا کیانیان در باره رویا نونهالی چنین گفت: نونهالی همیشه ، هرجا ، باهر گروهی هم بازی شده ، همه دلشان خواسته بازهم با او همکاری کنند.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید