جدید ترین عناوین خبری امروز
اس جی پلاس | sgplus

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

عاطفه رنجبر

فیلم های برتر سال 2019 از نگاه اوون گلیبرمن

اوون گلیبرمن منتقد مجله خبری وریتی بعد از بررسی حدود 1000 فیلم اکران شده در سینماهای آمریکا طی سال 2019 فیلم های زیر را به عنوان بهترین فیلم های به نمایش درآمده اعلام نمود:

1 . جوکر

هرچند وقت یکبار فیلم سینمایی کمدی منتشر می شود که می تواند در میان سایر فیلم های عصر خود قد علم کند. من پیش بینی می کنم که “جوکر” تنها فیلم 2019 است که  لحظات ما را به سوی یک رویای تاریک می کشاند. “جوکر” هنگام بازگو کردن داستان آرتور فلک  ، یک ماسک آسیب دیده که  با روان داخلی اش در ارتباط است ، بیانگر اضطراب جمعی دنیایی است که از کنترل خارج شده است. آرتور کسی است که سلامت روانی ندارد و فقط خشمگین می شود خواکین ققنوس در نمایش سال می خندد ، گریه می کند ، زوزه ی کشد ، منفجر می شود و هیپنوتیزم می کند.

2 . داستان ازدواج

نوآ بامباک کارگردان این فیلم سینمایی برای بیست و پنج سال بارها بهترین بوده است. ولی در اینجا برای اولین بار او هنرمند تمام عیار فیلمی شجاعانه است و طلاق یک زوج را با چنان ترکیبی خیره کننده از ویژگی ها و احساسات ترسیم می کند که در پایان فیلم احساس می کنید آن ها را مانند خانواده خود می شناسید. آدام درایور و اسکارلت جوهانسون در اجرای دیدنی و جذابی همراه با صمیمیت دلسوزانه ، عصبانیت ، غرور ، ناامیدی و شور و هیجان زوجی را به تصویر می کشند که روابط و روحشان از هم جدا شده است و هر دو تلاش می کنند تا در تنهایی شان بمانند . “داستان ازدواج” داستان طلاقهای زمان ما را روایت می کند و با این کار برای خود در کنار مباحث آزاردهنده و دلسوزانه در مورد جدایی جا باز می کند.

3 . مرد ایرلندی

مارتین اسکورسیز در فیلم های مردمی اولیه خود گرفتار آزادی دیوانه کننده زندگی زیر زمینی و خطرات وحشتناک آن بود. هر دقیقه از “مرد ایرلندی ” بیننده را میخکوب می کند و آنچه که به شما نشان می دهد منظره ای از تفریح مرگبار برای قدرت است که همه احساسات را شامل می شود.

  1. دایان

اولین فیلم قابل توجه به کارگردانی و نویسندگی کنت جونز ، داستان بیوه ای است که توسط مری کی پلیس 70 ساله بازی می شود او در محلی نزدیک به روستای ماساچوست زندگی می کند . جونز درامی عمیقا آزاردهنده و  الهام بخش در مورد نسل اول مردم برای رسیدن به سالهای طلایی شان بدون ترک رویای بزرگ خیالی جوانی شان ساخته است. ” دایان “جونز با مرگ و در عین حال کاملا زنده تعقیب شده است . این فیلم هم مانند قهرمانانش خنده دار ، عصبانی ، درخشنده و گاه عرفانی است.

5 . داستان اسباب بازی 4

هر بار که فکر می کنیم حماسه ” داستان اسباب بازی ” به پایان رسیده است هنرمندان پیکسار راهی برای ساختن عمیق تر و تحریک آمیز تر و مالیخولیایی تر قسمت بعدی آن پیدا می کنند که برخلاف انتظارها تازه تر و لذت بخش تر از همیشه است. صحنه گیر افتادن وودی و دوستان او در مغازه عتیقه فروشی کنار بزرگراه مثل یک جادوگری است. حالا این سوال پیش می آید که آیا وودی خودش حالا یک عتیقه است؟ درک ظریفی از او که با ماندگاریش مرزهای بازی را پشت سر گذاشته است .

6 . جواهرات تراش نخورده

بنی و جاش سفدی تریلری از منطقه دایموند نیویورک ساختند ، آدام ساندلر در نقش کلاهبرداری که روی خودش قمار می کند  این مثل بخش گیج کننده ای از زندگی اسکوبال است که  باعث می شود رابرت آلتمن مانند کاپرا به نظر برسد. اضطراب ناشی از فشار، فشار بی اختیار و چرخش های دوربین ، صدای بلندی فریادهایی که منبع مشخصی ندارند – همه و همه شما را میخکوب می کنند و دوست دارید آن را یک جا ببینید ، در حالیکه به انرژی صدای سگ در آن عادت کرده اید تعجب می کنید که دقیقا چرا برادران سفدی در مورد آن چیزی نگفته اند. سندلر نقش یک بازنده لون گایلند را بازی می کند که دوست دارد طعم زندگی اعیانی را بچشد شاهکار بازی او وقتی است که زندگی اعیانی اش را شروع می کند درست قبل از این که به عنوان یک بازیگر بزرگ به چشم بیاید.

7 . روزی روزگاری در هالیوود

من شش ماه تمام در عذاب بودم که در پایان سال با فیلم کوئنتین تارانتینو چه کار کنم . تارانتینو با دنبال کردن افسانه  هایی مثل “ریک دالتون” (ستاره تلویزیونی لئوناردو دیکاپریو) و کلیف بوث (برد پیت) گوفر و شیرین کاری اش و تماشای آن ها به آهستگی در هالیوود 1969 گم شد. من به همان اندازه که دو ساعت اولی فیلم را دوست داشتم آخر فیلم در جایی که تصور وحشتناک تارانتینو از خانواده مانسون را به نمایش می گذارد نمی توانستم سر جای خودم بنشینم . احساس گرایی ناخواسته فیلم که به نظر من همه آنچه قبلا پیش آمده را نقض می کند. به همین خاطر است که من نمی توانم “روزی روزگاری در هالیوود” را از این لیست خارج کنم . بسیاری از صحنه های این فیلم بسیار بامزه است و شیفتگی کوئنتین را هر گز نمی توان فراموش کرد.

8 . بامبشل

از زمان انقلاب فرهنگی ناشی از رسوایی هاروی وینستین ، ما منتظر فیلمی بودیم که به طور انعطاف ناپذیری ترس و وحشت ناشی از آزار و اذیت جنسی را به صورت دراماتیک به تصویر بکشد. انتظارها به پایان رسید: “بامبشل” همان فیلم است که کارگردانی آن را جی روچ با فیلمنامه چارلز راندولف با داستانی جذاب و پرجنب و جوش در مورد مگی کلی (شارلیز ترون) یکی از ستارگان فاکس نیوز و گرتچن کارلسون (نیکول کیدمن) ، ستاره پیشین بر عهده دارد. اجرای قدرتمند ترون و کیدمن ، شجاعت زنانی را نشان می دهد که در مقابل امپراطوری تلویزیونی ایستاده اند .

  1. یک زندگی پنهان

شما می توانید این فیلم را بازگشت ترنس مالیک نیز بنامید مالیک فیلمسازی است که با هر فیلمی که می سازد ترکیب جدیدی را ابداع می کند. “یک زندگی پنهان” داستان واقعی و دلهره آوری از شجاعت در زمان جنگ در مورد کسی است که هرگز شلیک نکرد:

Franz Jägerstätter (آگوست دیل) یک کشاورز آرام اتریشی است که از خدمت در ارتش هیتلر خودداری کرد او می توانست خدمت کند یا بمیرد. این فیلم ، کلیسای جامعی از احساسات را می سازد که وقتی به آن وارد می شوید به مراقبه ای از خوبی ها تبدیل می شود .

  1. گزارش

سوال این است که چطور آنها درام سیاسی یک زندگی واقعی را با همان ویژگی های برجسته به فیلم های داغ دهه هفتاد تبدیل کردند؟ “گزارش” یک فیلم هیجان انگیز و نمایشگاهی است که در آن آدام درایور نقش دانیل جونز بازپرس سنا را بازی می کند  و سالها بعد از برملا کردن حقیقت استفاده از شکنجه  در آمریکا در سالهای بعد از حادثه 11 سپتامبر را به تصویر می کشد. حالا چرا به آن روز های تاریک بازمی گردیم؟  اسکات زد برنس نویسنده و کارگردان این فیلم در این باره به دفعات صحبت کرده ، آنچه که واقعا در عصر آبگرفتگی اتفاق افتاده آغاز پایان حاکمیت قانون  بوده است.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به