ردکردن این

“دنیس ویلنوو” کبکی فیلمساز برتر هالیوود شد

انجمن منتقدین هالیوود ، دنیس ویلنوو ، کارگردان کبکی را به عنوان فیلمساز دهه اخیر معرفی کردند .

گروه خبری مستقر در لس آنجلس گزارش کردند که ویلنوو در 9 ژانویه جایزه خود برای رسیدن به این مقام را درطی مراسمی دریافت خواهد کرد.

دنیس ویلنوو کارگردان ، تهیه کننده و فیلم نامه نویس فرانسوی – کانادایی اهل کبک کانادا می باشد او کار هنری خود را از سال 1990 با ساخت فیلم های کوتاه شروع کرد و اولین فیلم بلند خود به نام “سی و دوم اوت ” را در سال 1998 تولید نمود . ویلنوو با “پلی تکنیک” (2009) و “ویران شده” (در سال 2010 نامزد اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان) در دنیای سینما مطرح شد . او کار در هالیوود را از سال 2013 با دو فیلم پرآوازه  ” زندانیان ” (نامزد جایزه اسکار 2013) و ” دشمن ” آغاز کرد .

ویلنوو در طی سالهای اخیر مجموعه ای از پروژه های پر مخاطب را ساخته است که از جمله آن ها می توان به فیلم علمی تخیلی ” بلید رانر 2049″ ساخته سال 2017 اشاره کرد که برنده دو جایزه اسکار یکی برای بهترین فیلمبرداری این فیلم به راجر دیاکینز و دیگری برای جلوه های ویژه شده است.

درام “ورود” در مورد تهاجم بیگانگان که در کبک فیلمبرداری شده بود فیلم دیگری از اوست که در سال 2016 ساخته شد و نامزد هشت جایزه اسکار بود که جایزه بهترین کارگردانی و نامزدی بهترین صدا گذاری از جمله آن ها است.

از فیلم های برجسته دیگر ویلنوو “سیکاریو” (نامزد اسکار بهترین فیلم برداری و صدا گذاری و بهترین موسیقی 2016 ) را می توان نام برد.

این خبر اولین بار توسط کاناداپرس در تاریخ 12 دسامبر 2019 منتشر گردید.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید