جدید ترین عناوین خبری امروز
اس جی پلاس | sgplus

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

عاطفه رنجبر

فهرست منتخب اسکار: آکادمی اسکار از مدعیان باقی مانده در نه گروه پرده برداشت

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک فهرست منتخب مدنظر اسکار را در 9 گروه: مستند ، فیلم کوتاه مستند ، فیلم بین الملل ، چهره پردازی ، موسیقی (موسیقی متن) ، موسیقی (آهنگ اصلی ) ، انیمیشن کوتاه ، فیلم کوتاه لایو اکشن و جلوه های بصری معرفی نمود که در ادامه این مقاله خواهید خواند:

مستند

از میان 159 فیلم ارائه شده در این گروه  پانزده فیلم به مرحله نهایی رسیدند . لیست منتخب و نامزدهای این بخش توسط آراء اعضای گروه مستند تعیین می شود.

“Advocate”

“American Factory”

“Apollo”

“Apollo 11”

“Aquarela”

“Biggest Little Farm”

“Cave”

“Edge of Democracy”

“For Sama”

“Great Hack”

“Honeyland”

“Knock Down the House”

“Maiden”

“Midnight Family”

“One Child Nation”

فیلم کوتاه مستند

از بین 69 فیلم ارائه شده به این بخش ، 10 فیلم به عنوان فیلم های برگزیده انتخاب شدند . لیست منتخب و نامزدهای این بخش نیز توسط آراء اعضای گروه مستند تعیین می شوند.

“After Maria”

“Fire in Paradise”

“Ghosts of Sugar Land”

“In the Absence”

“(Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl”

“Life Overtakes Me”

“Nightcrawlers”

“St. Louis Superman”

“Stay Close”

“Walk Run Cha-Cha”

فیلم بین الملل

ده فیلم از میان 91 فیلم واجد شرایط به مرحله بعدی رای گیری در گروه بین المللی فیلم بلند (که قبلا تحت عنوان فیلم خارجی شناخته می شد) راه پیدا می کنند.

از اعضای همه بخش های آکادمی برای شرکت در دور مقدماتی انتخابات این بخش دعوت شد . آن ها باید همه فیلم های ارسالی را مشاهده کرده و تشخیص دهند که آیا این فیلم ها حداقل شرایط لازم برای شرکت در سطح رای گیری را دارند یا خیر. هفت فیلم توسط اعضای آکادمی انتخاب شد و سه فیلم دیگر که از سوی کمیته ویژه جایزه فیلم بین الملل آکادمی انتخاب شده بودند نیز به این لیست منتخب اضافه گردید. در حوزه نامزدها ، از اعضای همه گروههای آکادمی  برای مشارکت در این رای گیری دعوت می شود که باید همه 10 فیلم کوتاه را برای جمع بندی آراء مشاهده نمایند.

جمهوری چک “The Painted Bird”

استونی “Truth and Justice”

فرانسه “Les Misérables”

 مجارستان “Those Who Remained”

مقدونیه شمالی “Honeyland”

لهستان “Corpus Christi”

روسیه “Beanpole”

سنگال “Atlantics”

کره جنوبی “Parasite”

اسپانیا “Pain and Glory”

چهره پردازی

ده فیلم در بخش آرایش و مدل مو بالا آمده اند . از همه اعضای گروه آرایش و زیبایی آکادمی برای دیدن گزیده های هفت دقیقه ای از هر 10 فیلم لیست منتخب در روز شنبه 4 ژانویه 2020 دعوت می شود این اعضا باید  برای اسکار نهایی به 5 فیلم نامزد شده رای دهند.

“Bombshell”

“Dolemite Is My Name”

“Downton Abbey”

“Joker”

“Judy”

“Little Women”

“Maleficent: Mistress of Evil”

“1917”

“Once upon a Time…in Hollywood”

“Rocketman”

موسیقی(موسیقی متن)

15 نامزد از بین 170 نامزد واجد شرایط به این مرحله از بخش امتیاز اصلی رسیدند . رای گیری از اعضای بخش موسیقی برای تعیین لیست منتخب و نامزدها صورت می گیرد.

“Avengers: Endgame”

“Bombshell”

“Farewell”

“Ford v Ferrari”

“Frozen II”

“Jojo Rabbit”

“Joker”

“King”

“Little Women”

“Marriage Story”

“Motherless Brooklyn”

“1917”

“Pain and Glory”

“Star Wars: Rise of Skywalker”

“Us”

موسیقی (آهنگ اصلی)

از میان 75 آهنگ واجد شرایط در این بخش 15 آهنگ به مرحله بالاتر راه یافتند. در این بخش نیز اعضای شعبه موسیقی برای تعیین لیست منتخب و نامزدها رای می دهند.

“Speechless”  از فیلم “Aladdin”

“Letter To My Godfather”  از فیلم “Black Godfather”

“I’m Standing With You” از فیلم “Breakthrough”

“Da Bronx” از فیلم “Bronx USA”

“Into The Unknown” از فیلم “Frozen II”

“Stand Up” از فیلم “Harriet”

“Catchy Song” از فیلم “Lego Movie 2: Second Part”

“Never Too Late” از فیلم  “Lion King”

“Spirit” از فیلم “Lion King”

“Daily Battles” از فیلم  “Motherless Brooklyn”

“A Glass of Soju” از فیلم  “Parasite”

“I’m Gonna) Love Me Again)” از فیلم “Rocketman”

“High Above The Water” از فیلم “Toni Morrison: The Pieces I Am”

“I Can’t Let You Throw Yourself Away” از فیلم “Toy Story 4”

“Glasgow” از فیلم “Wild Rose”

انیمیشن کوتاه

از میان 92 فیلم واجد شرایط این بخش 10 فیلم کوتاه انیمیشن به مرحله بعدی رسیدند . از اعضای بخش فیلم های کوتاه و تصاویر متحرک برای تعیین نامزدها و لیست منتخب این بخش ، رای گیری به عمل می آید.

“(Dcera (Daughter”

“Hair Love”

“He Can’t Live without Cosmos”

“Hors Piste”

“Kitbull”

“Memorable”

“Mind My Mind”

“Physics of Sorrow”

“Sister”

“Uncle Thomas: Accounting for the Days”

فیلم کوتاه لایو اکشن 

از میان صد و نود و یک فیلم واجد شرایط در این بخش 10 فیلم به مرحله بعدی رسیدند . اعضای بخش فیلم های کوتاه و تصاویر متحرک برای تعیین لیست منتخب و نامزدهای این بخش رای می دهند.

“Brotherhood”

“Christmas Gift”

“Little Hands”

“Miller & Son”

“Nefta Football Club”

“Neighbors’ Window”

“Refugee”

“Saria”

“A Sister”

“Sometimes, I Think about Dying”

جلوه های ویژه 

ده فیلم در لیست منتخب بخش جلوه های ویژه توسط کمیته اجرایی بخش جلوه های ویژه انتخاب شدند . از کلیه اعضای بخش جلوه های ویژه برای دیده گزیده های 10 دقیقه ای هر یک از فیلم های لیست منتخب به صورت آنلاین یا حضوری در ژانویه 2020 برای رای دادن به 5 فیلم نامزد شده برای بررسی نهایی اسکار دعوت به عمل می آید.

“Alita: Battle Angel”

“Avengers: Endgame”

“Captain Marvel”

“Cats”

“Gemini Man”

“The Irishman”

“The Lion King”

“1917”

“Star Wars: Rise of Skywalker”

“Terminator: Dark Fate”

رای گیری نامزدهای اسکار از دوم تا هفتم ژانویه برگزار می شود . نامزدها 13 ژانویه اعلام می شوند. رای گیری نهایی اسکار از 30 ژانویه تا 4 فوریه صورت گرفته و پنج روز بعد یعنی در 9 فوریه نتایج رای گیری اعلام می گردد.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به