ردکردن این

فریدون جیرانی با “آشفتگی” در سینماها

فیلم سینمایی ” آشفتگی” ساخته 1397 به کارگردانی ، تهیه کنندگی و نویسندگی فریدون جیرانی است . که چهارشنبه 28 آذر 1398 با حضور بهرام رادان در سینما کوروش اکران مردمی شد.

“آشفتگی” با بازی بهرام رادان ، مهناز افشار، مهران احمدی ، نازنین صلح جو و نسیم ادبی ، داستان زندگی دو قلوهای رقیبی به نام  بردیا رئیس یک شرکت و باربد نویسنده را با هنرنمایی بهرام رادان به تصویر می کشد طی ماجرایی باربد ، بردیا را به قتل رسانده و در ادامه فیلم نقش او را بازی می کند. فریدون جیرانی در مصاحبه ای اظهار کرد که “آشفتگی ” را در ادامه “خفگی” ساخته است.

“آشفتگی”در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری شد .

فریدون جیرانی کارگردان ،تهیه کننده ، مجری و فیلمنامه نویس نام آشنای کشورمان است که در کارنامه خود کارهای جنجالی چون “قرمز” ، “شام آخر” ، “سالاد فصل “، “من مادر هستم” ، “خفگی” ، مجری گری برنامه “هفت” و “سی و پنج” ، سریال نمایش خانگی ” نهنگ آبی”  و سریال های تلویزیونی “مرگ تدریجی یک رویا” و “تعبیر وارونه یک رویا” را دارد.

بهرام رادان هنرپیشه معروف کشورمان که نقش اول این فیلم را بازی می کند در باره “آشفتگی” در مصاحبه ای با ایسنا گفت:” فریدون جیرانی یک برند است و نیازی به بازیگران سرشناس ندارد من 20 سال بود که می خواستم با او همکاری کنم . او ایده نو ، بدیع و شجاعتی برای بیان این قصه داشت و ریسک آن جای ستایش دارد. در بطن فیلم جنونی وجود دارد و من سعی کردم بدون زمان و مکان بودن این اثر را هم به آن اضافه کنم . در کنار این ها بازی در نقش دو کاراکتر کار دشواری بود و با توجه به اکران که در سینما “آزادی” دیدم بعد از پایان فیلم سکوت عجیبی سالن را فرا گرفته بود.”

فیلم سینمایی ” آشفتگی” سومین همکاری مهناز افشار و فریدون جیرانی بعد از فیلم های “سالاد فصل ” و “قصه پریا “است او نیز در گفتگو با ایسنا نظر خود درباره این فیلم را چنین بیان کرد :”نگاه در فیلم های جیرانی حرف اول را می زند .”

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید