جدید ترین عناوین خبری امروز
اس جی پلاس | sgplus

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

عاطفه رنجبر

اسکار 2020: معرفی همه نامزدها

همانطور که پیش بینی می شود  بخش اعظم جوایز این فصل اسکار برخلاف گلدن گلوب 2019 به شرکت نتفلیکس تعلق بگیرد.

نتفلیکس در 24 بخش اسکار نماینده نامزدی دارد که اکثر آن ها برای فیلم هایی چون Two Pops (دو پاپ) ، Marriage Story (داستان ازدواج) و Irishman (مرد ایرلندی) می باشند. فیلم سه ساعت و نیمی مارتین اسکورسیزی نامزدی خود در تعدادی از معتبر ترین بخش های جوایز اسکار از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه  اقتباسی و دو نامزدی برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای آل پاچینو و جو پشی را ثبت نمود (رابرت دنیرو از نامزدهای این دوره نبود).

Marriage Story ، فیلم دلهره آور نوا بامباک در مورد طلاق هم نامزده شش بخش در رده های برتر شد . آدام درایور و اسکارلت جوهانسون نامزدهای بهترین بازیگری این دوره به نمایندگی از این فیلم می باشند و این در شرایطی است که نوا بامباک ، نویسنده و کارگردان داستان ازدواج ، خود ، نامزد بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه  شد. Two Pops هم با نامزدی جاناتان پرایس به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد با دو نامزدی در این اسکار شرکت نمود.

نتفلیکس به این فصل از اسکار آمده تا شکستش در جوایز گلدن گلوب اخیر را جبران کند. در دوره گلدن گلوب 2019 نتفلیکس 34 نامزدی داشت که 16 تای آن ها در بخش فیلم بود. در این دوره لورا درن جایزه بهترین بازیگر مکمل زن برای بازی در فیلم داستان ازدواج را کسب کرد اما بقیه فیلم های این شرکت دست خالی به خانه رفتند. از آنجایی که رای گیری اسکار از اعضای آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک  صورت می گیرد احتمالا نتفلیکس شانس بیشتری برای برنده شدن خواهد داشت.

البته اسکار فقط جشنواره نتفلیکس نیست . Joker (جوکر) ، Little Women ،  Once Upen a Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) و Jojo Rabbit (جوجو رابیت) هم نامزدی های متعددی در بخش هایی شامل بهترین بازیگری ، صداگذاری ، تدوین ، طراحی لباس ، فیلمنامه و کارگردانی به دست آوردند.

جوکر با کسب 11 نامزدی ، مقام بالاترین تعداد نامزدی فیلم امسال را به خود اختصاص داد در این دوره زنان کوچک و روزی روزگاری در هالیوود نیز به ترتیب 6 و 9 نامزدی را کسب نمودند. جوجو ربیت به کارگردانی تایکا وایتیتی هم 6 نامزدی را با خود به خانه می برد. پارازیت نیز دو نامزدی عالی یکی برای بهترین فیلم بین المللی که قابل پیش بینی بود و یکی برای بهترین فیلم کسب نمود.

چند شرکت کننده دیگر نیز در اسکار 2020 حضور دارند . “جنگ ستارگان : خیزش اسکای واکر(Star Wars: The Rise of Skywalker)” در بخش صداگذاری و تدوین نامزد شد. “Avengers: Endgame” و “Lion King” در بخش جلوه های بصری موفق به کسب نامزدی شدند. کتی بیتس هم موفق به تصاحب نامزدی بهترین بازیگر زن مکمل برای بازی در فیلم “Richard Jewell” به کارگردانی کلینت ایستوود گردید. در انتهای صف فیلم های Farewell و Uncut Gems کلا حرفی برای گفتن نداشتند. گرتا گرویگ نتوانست نامزد بهترین کارگردانی برای زنان کوچک شود و Frozen II دیزنی هم شایسته نامزدی بهترین انیمیشن نشد. با این حال در بیشتر بخش ها ، نامزدی های اسکار این فصل طبق پیش بینی های صورت گرفته انجام پذیرفت .

لیست کامل نامزدهای امسال جوایز اسکار را در ادامه مقاله خواهید دید:

بهترین فیلم

Ford v Ferrari

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Little Women

Marriage Story

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Parasite

بهترین بازیگر نقش اول مرد

Antonio Banderas, Pain and Glory

Leonardo DiCaprio, Once Upon a Time in Hollywood

Adam Driver, Marriage Story

Joaquin Phoenix, Joker

Jonathan Pryce, The Two Popes

بهترین بازیگر نقش اول زن

Cynthia Erivo, Harriet

Scarlett Johansson, Marriage Story

Saoirse Ronan, Little Women

Charlize Theron, Bombshell

Renee Zellweger, Judy

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhood

Anthony Hopkins, The Two Popes

Al Pacino, The Irishman

Joe Pesci, The Irishman

Brad Pitt, Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

Kathy Bates, Richard Jewell

Laura Dern, Marriage Story

Scarlett Johannson, Jojo Rabbit

Florence Pugh, Little Women

Margot Robbie, Bombshell

بهترین کارگردانی

Martin Scorsese, The Irishman

Todd Phillips, Joker

Sam Mendes, 1917

Quentin Tarantino, Once Upon a Time in Hollywood

Bong Joon Ho, Parasite

بهترین انیمیشن

How to Train Your Dragon: The Hidden World

I Lost My Body

Klaus

Missing Link

Toy Story 4

بهترین انیمیشن کوتاه

Dcera, Daria Kashcheeva

Hair Love, Matthew A. Cherry

Kitbull, Rosana Sullivan

Memorable, Bruno Collet

Sister, Siqi Song

بهترین فیلم نامه اقتباسی

The Irishman, Steven Zaillian

Jojo Rabbit, Taika Waititi

Joker, Todd Phillips, Scott Silver

Just Mercy, Destin Daniel Cretton and Andrew Lanham

Little Women, Greta Gerwig

The Two Popes, Anthony McCarten

بهترین فیلمنامه اصلی

The Irishman, Steven Zaillian

Jojo Rabbit, Taika Waititi

Joker, Todd Phillips, Scott Silver

Just Mercy, Destin Daniel Cretton and Andrew Lanham

Little Women, Greta Gerwig

The Two Popes, Anthony McCarten

بهترین فیلمبرداری

The Irishman, Rodrigo Prieto

Joker, Lawrence Sher

The Lighthouse, Jarin Blaschke

1917, Roger Deakins

Once Upon a Time in Hollywood, Robert Richardson

بهترین مستند

American Factory, Julia Rieichert, Steven Bognar

The Cave, Feras Fayyad

The Edge of Democracy, Petra Costa

For Sama, Waad Al-Kateab, Edward Watts

Honeyland, Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

بهترین مستند کوتاه

n the Absence

Learning to Skateboard in a Warzone

Life Overtakes Me

St. Louis Superman

Walk Run Cha-Cha

بهترین فیلم کوتاه لایواکشن

Brotherhood, Meryam Joobeur

Nefta Football Club, Yves Piat

The Neighbors’ Window, Marshall Curry

Saria, Bryan Buckley

A Sister, Delphine Girard

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

Corpus Christi, Jan Komasa

Honeyland, Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

Les Miserables, Ladj Ly

Pain and Glory, Pedro Almodovar

Parasite, Bong Joon Ho

بهترین تدوین فیلم

Ford v Ferrari, Michael McCusker, Andrew Buckland

The Irishman, Thelma Schoonmaker

Jojo Rabbit, Tom Eagles

Joker, Jeff Groth

Parasite, Jinmo Yang

بهترین تدوین صدا

Ford v Ferrari, Don Sylvester

Joker, Alan Robert Murray

1917, Oliver Tarney, Rachel Tate

Once Upon a Time in Hollywood, Wylie Stateman

Star Wars: The Rise of SkyWalker, Matthew Wood, David Acord

بهترین میکس صدا

Ad Astra

Ford v Ferrari

Joker

1917

Once Upon a Time in Hollywood

بهترین طراحی تولید

The Irishman, Bob Shaw and Regina Graves

Jojo Rabbit, Ra Vincent and Nora Sopkova

1917, Dennis Gassner and Lee Sandales

Once Upon a Time in Hollywood, Barbara Ling and Nancy Haigh

Parasite, Lee Ha-Jun and Cho Won Woo, Han Ga Ram, and Cho Hee

بهترین موسیقی متن

Joker, Hildur Guðnadóttir

Little Women, Alexandre Desplat

Marriage Story, Randy Newman

1917, Thomas Newman

Star Wars: The Rise of Skywalker, John Williams

The King, Nicholas Britell

بهترین موسیقی اصلی

“I Can’t Let You Throw Yourself Away,” Toy Story 4

“I’m Gonna Love Me Again,” Rocketman

“I’m Standing With You,” Breakthrough

“Into the Unknown,” Frozen 2

“Stand Up,” Harriet

بهترین چهره پردازی

Bombshell

Joker

Judy

Maleficent: Mistress of Evil

1917

بهترین طراحی لباس

The Irishman, Sandy Powell, Christopher Peterson

Jojo Rabbit, Mayes C. Rubeo

Joker, Mark Bridges

Little Women, Jacqueline Durran

Once Upon a Time in Hollywood, Arianne Phillips

بهترین جلوه های بصری

Avengers Endgame

The Irishman

1917

The Lion King

Star Wars: The Rise of Skywalker

منبع: Teverge

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به