جدید ترین عناوین خبری امروز
اس جی پلاس | sgplus

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

عطیه رجاء
حضورفیلم «شیطان وجود ندارد» محمد رسول ‌اف در بخش مسابقه جشنواره برلین

فیلم «شیطان وجود ندارد» محمد رسول ‌اف در بخش مسابقه جشنواره برلین

فیلم «شیطان وجود ندارد» آخرین و تازه ترین ساخته ی محمد رسول اف می باشد این فیلم در بخش مسابقه هفتادمین  دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد و  به عنوان فیلم اختتامیه بخش مسابقه‌ی جشنواره برلین به نمایش در خواهد آمد. مضمون این فیلم حول محور اعدام درباره چهار شخصیت است و از اسامی بازیگران این فیلم خبری در دسترس نمی باشد.

 این فیلم که محصول و ساخته مشترک ایران، آلمان و جمهوری چک است، در بخش مسابقه‌ی اصلی هفتادمین جشنواره فیلم برلین،توسط هیات داوران به ریاست جرمی آیرونز بازیگر مطرح و کهنه‌کار انگلیسی داوری خواهند شد.

این جشنواره از تاریخ بیست فوریه تا اول مارس(یکم تا یازدهم اسفند) برگزار خواهد شد.

محمد رسول اف در کارنامه هنری خود پیش از این فیلم، افتخار حضور در جشنواره کن با آثار ارزشمندی نظیر جزیره آهنی (سال ۱۳۸۳)، به امید دیدار (سال۱۳۹۰)، دستنوشته‌ها نمی‌سوزند (سال ۱۳۹۲) و لرد (سال۱۳۹۵) را دارد. و به کسب موفقیت های بهترین فیلم بخش نوعی نگاه(۲۰۱۷) –فیلم لِرد،  جایزه فدراسیون منتقدان جهانی (۲۰۱۳) برای فیلم دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند، بهترین کارگردانی بخش نوعی نگاه (۲۰۱۱) برای فیلم  به امید دیدار و جایزه منتقدین فرانسیس شاله (۲۰۱۱) مجدد برای فیلم به امید دیدار می باشد. همچنین دارای سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول (۲۰۰۳) فیلم گاگومان و برنده تندیس بهترین فیلم مستند (۲۰۰۲) گاگومان جشن سینمای ایران می باشد.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به