جدید ترین عناوین خبری امروز
اس جی پلاس | sgplus

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

عاطفه رنجبر

برندگان اسکار 2020 : لیست کامل نتایج

در این دوره ، انگل جایزه بهترین فیلم ، واکین فینیکس جایزه بهترین نقش اول مرد برای فیلم جوکر و رنی زلوگر جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را به خانه بردند.

بعد از روند فرش قرمز و گوش دادن به خاطرات  بیلی آیلیش ، و سخنرانی های سرگرم کننده  و معرفی برندگان پیروز (عمدتا انگل) که بیش از سه ساعت طول کشید مشخص شد که اکثر پیش بینی ها در مورد برنده اصلی نقش بر آب شدند و انگل بیشتر از آنچه انتظار می رفت بهترین ها را از آن خود کرد.

سرانجام جایزه بهترین فیلم در چهارمین شب از طرف داوران اسکار و به انتخاب مردم به فیلم سینمایی انگل تعلق گرفت البته لازم به ذکر است که انگل جایزه بهترین کارگردانی (بونگ جون هو) ، بهترین فیلم بلند بین المللی و بهترین فیلمنامه اصلی را نیز به خود اختصاص داد. این برد باعث خواهد شد که انگل (Parasite) نخستین فیلم خارجی زبان برنده جایزه برتر ، در طی تاریخ 92 ساله این مراسم باشد.

در زیر لیست کامل برندگان این دوره از جوایز آکادمی اسکار را خواهید خواند:

بهترین فیلم

1917

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

The Little Women

Marriage Story

Once Upon a Time…in Hollywood

Parasite (برنده)

Ford v Ferrari

 

بهترین بازیگر نقش اول زن

Cynthia Erivo, Harriet
 Renée Zellweger, Judy (برنده)
Scarlett Johansson, Marriage Story
Charlize Theron, Bombshell
Saoirse Ronan, Little Women

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد

Joaquin Phoenix, Joker (برنده)
Leonardo DiCaprio, Once Upon a Time…in Hollywood
Antonio Banderas, Pain and Glory
Adam Driver, Marriage Story
Jonathan Pryce, The Two Popes

 

بهترین کارگردانی

Bong Joon-ho, Parasite (برنده)
Sam Mendes, 1917
Todd Phillips, Joker
Martin Scorsese, The Irishman
Quentin Tarantino, Once Upon a Time…in Hollywood

 

بهترین آهنگ اصلی

“I’m Standing With You” از فیلم  Breakthrough
“Into The Unknown” از فیلم  Frozen II
“Stand Up” از فیلم  Harriet
“(I’m Gonna( Love Me Again” از فیلم  Rocketman (برنده)
“I Can’t Let You Throw Yourself Away” از فیلم  Toy Story 4
“Glasgow” از فیلم  Wild Rose

 

بهترین موسیقی متن اصلی

Joker (برنده)
Little Women
Marriage Story
1917
Star Wars: The Rise of Skywalker

 

بهترین فیلم بلند بین المللی

France, Les Misérables
North Macedonia, Honeyland
Poland, Corpus Christi
South Korea, Parasite (برنده)
Spain, Pain and Glory

 

بهترین چهره پردازی

Bombshell (برنده)
Joker
Judy
Maleficent: Mistress of Evil
1917

 

بهترین جلوه های بصری

Avengers: Endgame
The Irishman
The Lion King
1917 (برنده)
Star Wars: The Rise of Skywalker

 

بهترین تدوین

The Irishman
Jojo Rabbit
Joker
Ford v Ferrari (برنده)
Parasite

 

بهترین فیلمبرداری

Roger Deakins, 1917 (برنده)
Rodrigo Prieto, The Irishman
Lawrence Sher, Joker
Jarin Blaschke, The Lighthouse
Robert Richardson, Once Upon a Time…in Hollywood

 

بهترین میکس صدا

Ad Astra
Joker
1917 (برنده)
Ford v Ferrari
Once Upon a Time…in Hollywood

 

بهترین تدوین صدا

1917
Ford v Ferrari (برنده)
Joker
Once Upon a Time…in Hollywood
Star Wars: The Rise of Skywalker

 

بهترین بازیگر زن مکمل

Laura Dern, Marriage Story (برنده)
Florence Pugh, Little Women
Margot Robbie, Bombshell
Kathy Bates, Richard Jewell
Scarlett Johansson, Jojo Rabbit

 

بهترین فیلم مستند کوتاه

In the Absence
Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl) (برنده)
Life Overtakes Me
St. Louis Superman
Walk Run Cha-Cha

 

بهترین فیلم مستند

American Factory (برنده)
The Cave
The Edge of Democracy
For Sama
Honeyland

 

بهترین طراحی لباس

Sandy Powell & Christopher Peterson, The Irishman
Mark Bridges, Joker
Arianne Phillips, Once Upon a Time…in Hollywood
Jacqueline Durran, Little Women (برنده)
Mayes C. Rubeo, Jojo Rabbit

 

بهترین طراحی صحنه

Once Upon a Time…in Hollywood (برنده)
The Irishman
1917
Jojo Rabbit
Parasite

 

بهترین فیلم کوتاه اکشن لایو

Brotherhood
Nefta Football Club
The Neighbors’ Window (برنده)
Saria
A Sister

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

Steven Zaillian, The Irishman
Greta Gerwig, Little Women
Taika Waititi, Jojo Rabbit (برنده)
Anthony McCarten, The Two Popes
Todd Phillips & Scott Silver, Joker

 

بهترین فیلمنامه اصلی

Rian Johnson, Knives Out
Noah Baumbach, Marriage Story
Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns, 1917
Quentin Tarantino, Once Upon a Time…in Hollywood
Bong Joon-ho, Parasite (برنده)

 

بهترین انیمیشن کوتاه

(Dcera (Daughter
Hair Love (برنده)
Kitbull
Memorable
Sister

 

بهترین  انیمیشن

How to Train Your Dragon: The Hidden World
I Lost My Body
Klaus
Missing Link
Toy Story 4 (برنده)

 

بهترین بازیگر مکمل مرد

Brad Pitt, Once Upon a Time…in Hollywood
Al Pacino, The Irishman
Joe Pesci, The Irishman
Anthony Hopkins, The Two Popes
Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhoo

منبع: Cnet

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به