ردکردن این
متیو مک کانهی استاد می شود

متیو مک کانهی استاد دانشگاه می شود!

بر اساس خبری که دانشگاه تگزاس اعلام کرده است، متیو مک کانهی از پاییز امسال به عنوان استاد عملی ( شاخه ای از استادیست که به صورت آکادمیک نمی باشد و بیشتر به خاطر تجربه کاری اطلاق می شود تا میزان تحصیلات دانشگاهی ) در دانشکده ارتباطات مودی مشغول به فعالیت می شود.

متیو مک کانهی در گروه رادیو، تلویزیون،فیلم دانشکده ارتباطات مودی به عنوان استادی مشغول به فعالیت می شود. بعد از اینکه مک کانهی در سال 2015 به عنوان مدرس مهمان در کلاس تولید فیلم کارگردان معروف اسکات رایس شرکت کرد؛ روشی منحصر به فردی از مرحله به مرحله تولید فیلم تدوین و به هنرجویان ارائه داد.

مک کانهی گفته است : 

آرزو می کردم در زمانی که من به کلاس فیلم می رفتم چنین کلاسهایی وجود داشت؛ کار در کلاس این فرصت را به من داده تا دانشجویان را برای ساخت فیلم آماده کنم. ساختن فیلم و تبدیل فیلمنامه و کلمات روی کاغذ به یک فیلم، هم یک علم و هم یک هنر و فارغ از هر نسل و دوره است. عناصر حقیقت و شادی واقعی در این روند بدون انتها وجود دارد و تمرکز کلاس درس همیشه روی این موضوع خواهد بود.

متیو مک کانهی مدرک فیلم خود را در سال 1993 از دانشگاه تگزاس شهر آستین گرفته است . همچنین مک کانهی برنده جایز اسکار به خاطر بازی در فیلم Dallas Buyers Club ، تجربه بازی در بیش از 50 فیلم و سریال را دارا می باشد. علاوه بر اسکار این بازیگر فوق العاده جوایز متعددی دیگر همچون گلدن گلوب را برنده شده است. بیشترین محبوبیت و شناخت مک کانهی به خاطر سریال فوق العاده True Detective می باشد.

مک کانهی در  فیلم true detective
مک کانهی در فیلم true detective

علاوه بر مشهوریت و تجربه کاری مک کانهی به خاطر سرمایه گذاری و کار با هنرجواین دانشگاه فرارتر از کلاس درس باعث شده است احترام ویژه ای نزد رهبران این دانشگاه داشته باشد.

نوح ایزنبرگ رئیس گروه رادیو،تلویزیون،فیلم درباره او گفته است :

مک کانهی اشتیاق بسیار زیادی برای تدریس و برای هر چیزی که رنگ و بوی سینمایی دارد. این حقیقت به صورت آشکار در وجود او قرار دارد حتی به صورت مسری به دیگران نیز انتقال می دهد.

دانشجوی سابق دانشگاه و برنده جایزه فیلم نامه نویسی جیسون کسلر درباره او گفته است:

روش تدریس مک کانهی به نحوی است که حتی هنرجویانی که اطلاعات فنی در خصوص صنعت سینما ندارند هم می توانند متوجه کلاس فیلم نامه نویسی او شوند.

متیو مک کانهی در زمستان 2019 در دانشکده آستین قرار است در خصوص دو فیلم The Gentlemen ( به نویسندگی و کارگردانی گای ریچی که در سال 2020 اکران خواهد شد ) و Mud ( به کارگردانی جف نیکولز که در سال 2013 اکران شده است ) که خود در آنها بازی کرده است  بپردازد. همچنین جف نیکولز قرار است در کلاس فیلم نامه Mud شرکت کند.

 

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.