ردکردن این
Joker

ناراحتی مردم از استفاده موسیقی در فیلم جوکر

فیلم جوکر با بازی واکین فینکس به یکی از فیلم های پر بحث این روزهای دنیای سینما تبدیل شده است. بیننده ها در قسمتی از فیلم متوجه میشوند که آهنگی با نام Rock ‘n’ Roll Part II جزوی از موسیقی متن قرار گرفته، این آهنگ در سکانسی احساسی و مهم فیلم به گوش میرسد جایی که شاهد تکامل کاراکترجوکر هستیم.

اما چرا استفاده از این آهنگ باعث خشم مردم شد؟ راک اند رول پارت 2 توسط خواننده و آهنگساز راک انگلیسی بنام گری گلیتر است. گلیتر که نام واقعی آن پال گد است به اتهام پورنوگرافی کودکان در سال 1997 متهم شد. پس از کلی جلسات دادگاه در آخر مجرم شناخته شدهو از سال 2005، شانزده سال را باید در زندان بگذراند. آهنگ راک اندر ول پارت 2 هنوز که هنوزه در بعضی جاها استفاده میشود.  این آهنگ در مکانهای ورزشی برای هیجان دادن به هواداران مورد اسفتاده قرار میگیرد. این آهنگ در طی صحنه مهمی که مربوط به تغییر شخصیت آرتور و تبدیل شدن به جوکر است استفاده شده.

JP

اما دلیل اصلی عصبانیت مردم از این قرار است که در قانون سینما پخش هر آهنگی در فیلم باید از ناشر آهنگ اجازه گرفته و باید هزینه استفاده را به صاحب اثر پرداخت کنند، به همین دلیل مردم از اینکه این آهنگ در این فیلم استفاده و بالطبع باید هزینه استفاده از آهنگ به صاحب اثر یعنی گلیتر پرداخته شود ناراحت و عصبانی شده اند. مردم بر این عقده اند که نباید از آثار یک مجرم در این فیلم وجود داشته باشد، مجرمی که 16 سال زندان را باید بگذراند. به نقل از بی بی سی، گاد به تعدادی از جرایم جنسی دیگری نیز متهم شده است.

فیلم جوکر در تاریخ 4 اکتبر در سینماها اکران شد و به سرعت بزرگترین افتتاحیه ماه اکتبر در تاریخ سینمای آمریکای شمالی را بنام خود ثبت کرد. این فیلم با بودجه ساخت 55 میلیون دلاری (بدون احتساب بازاریابی) تا کنون موفق شده بیش از 234 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشته باشد.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.