ردکردن این

قطعی شدن اکران جدیدترین فیلم “مهدی فخیم زاده “

بنابر گزارش خبرگزاری ایسنا، سخنگوی شورای صنفی نمایش ، غلامرضا فرجی خبر ثبت فیلم “مشت آخر” مهدی فخیم زاده برای اکران در گروه فرهنگ سینماها را اعلام نمود. پیش از این نیز خبری مشابه در مورد ثبت قرار داد اکران با داریوش یاری برای فیلم “لیلاج” منتشر شده بود.

غلامرضا فرجی در ادامه افزود: کف فروش فیلمهای فعلی روی پرده نیز بررسی شده و اکران آن ها با در نظر گرفتن وضعیت فروش فعلی شان ادامه دارد .

نویسنده فیلمنامه این سینمایی مهدی فخیم زاده بوده و بازیگران آن : گوهر خیراندیش ، احمد نجفی ، مهدی فخیم زاده ، آتنا مهیاری ، گلناز خالصی ، حمیدرضا قلی خانی و رامین راستاد هستند. فیلمبرداری “مشت آخر” از اول خرداد 1397 آغاز شده و مراحل فنی آن بهمن همان سال به پایان رسید ولی با توجه به مناسب نبودن وضعیت اکران، پس از ثبت قرار داد با پخش کننده فیلم ، اکران آن به سال 98 موکول شد.

مدتی قبل تهیه کننده این فیلم سینمایی ، “سید حامد حسینی” به ایسنا گفت: “این فیلم سینمایی یک اثر اکشن با درون مایه طنز است که سالهاست جای خالی آن  در سینمای ایران احساس می شود.”

مهدی فخیم زاده ، متولد سال 1321 ،هنرمند بزرگ و شناخته شده سینما و تلویزیون کشورمان در زمینه هایی چون بازیگری، کارگردانی ، تهیه کنندگی ، فیلمنامه نویسی و طراحی صحنه و لباس می باشد که کار خود را در سال 1348 با صحنه تئاتر شروع نمود . اولین تجریه بازیگری وی با فیلم رضا میرلوحی به نام “تپلی” بود . و اولین کارگاردانی او به سال 1353  با فیلم “مجازات” بر می گردد . در لوح زرین زندگی هنری او کارگردانی کارهای برجسته ای چون میراث من ، جنوب ، همسر، تنها ترین سردار ، تشریفات، مسافران مهتاب، ساده لوح، خواستگاری، بهار در پائیز، ولایت عشق ، خواب و بیدار ، حس سوم ، بی صدا فریاد کن ، ساختمان 85 ، فوق سری و بسیاری دیگر به چشم می خورد. آخرین فیلم سینمایی به کارگردانی فخیم زاده در سال 1382 به نام “همنفس” با بازی خودش به روی پرده رفت  و “مشت آخر” نوزدهمین کارگردانی اوست.

 تمرکز زیاد فخیم زاده بر فیلم های پلیسی ، عرصه های دیگر فیلم و تلویزیون را از نظر وی دور نگاه نمی دارد و سعی می کند با توجه به شرایط و ظرفیت های موجود کار کند. شاید بتوان او را یکی از بهترین کارگردانان  فیلم های پلیسی و تاریخی عصر حاضر دانست . امیدواریم که “مشت آخر ” هم یکی از آنها باشد.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.