ردکردن این

بازگشت “رابعه اسکویی” به صحنه تئاتر

رابعه اسکویی یکی از بازیگران تئاتر سایکودرام “هرملین ، دیوانه اسکاندیناوی” به کارگردانی بهزاد وزیری و تهیه کنندگی فرید سجادی حسینی و مسعود وزیری می باشد که از 8 آبان هر شب در پردیس تئاتر شهرزاد در حال اجراست. این نمایش نامه در واقع داستان چند سال آخر زندگی بارون اریک هرملین، متفکر مشهور سوئدی است که زبان فارسی را از یک ایرانی در هند آموخت او به ادبیات فارسی علاقه خاصی داشت و بسیاری از آن ها را به زبان سوئدی ترجمه کرد . “اریک هرملین” 37 سال آخر زندگیش را در آسایشگاه روانی طی کرد و همه ترجمه هایش را در همین سالها انجام داد او 70 سال قبل دارفانی را وداع گفت. از دیگر بازیگران این نمایش می توان رضا فیاضی ، ندا مقصودی و خسرو احمدی را نام برد.
به گزارش خبر آنلاین: “رابعه اسکویی که در نمایش “هرملین، دیوانه اسکاندیناوی” به ایفای نقش پرداخته ، از این شخصیت سوئدی گفت که عاشق شاعران ایرانی همچون سعدی و مولانا و فردوسی بود و در حسرت ترجمه اشعار حافظ ماند.”
وزیری کارگردان نمایش در مورد ویژگیهای این نمایش به خبرگزاری مهر گفت:” در این نمایش دکتر متخصص آسایشگاه و پرسنل تیمارستان توسط تئاتردرمانی سعی در درمان بیماری هرملین دارند تا او را به دنیای واقعی برگردانند که البته این بخش زاییده تخیل من بوده است. این نمایش بیشتر از دکور بر چیدمان، میزانسن بازیگران و نورپردازی استوار است تا مخاطبان بیشتر به فضای ذهنی هرملین نزدیک شوند.”
“رابعه اسکویی” متولد 1345 و بازیگر مشهور سینما و تلویزیون است که با شرکت در دوره بازیگری استاد “حمید سمندریان” از 1375 با سریال تلویزیونی “صدسال به این سالها” کارش را آغاز نمود و اولین بار در سال 1379 با فیلم “یکی بود یکی نبود” در سینما ظاهر شد . وی در سال 1394 به شبکه ماهواره ای جم تی وی پیوست ولی دو سال بعد در سال 1396  به دلیل بیماری و دلتنگی با اظهار پشیمانی از این مهاجرت، به ایران بازگشت . او که از آن تاریخ فعالیت هنری نداشته بعد از بازی در سریال 30 قسمتی “گاندو” در سال 1398 به کارگردانی جواد افشار که از شبکه 3 پخش شد اکنون با  بازی نقش دیوانه در نمایش “هرملین ، دیوانه اسکاندیناوی” دوباره به فعالیت هنری باز می گردد.

منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.