ردکردن این
فیلم لامینور داریوش مهرجویی

غائب بزرگ جشنواره فیلم فجر ؛ فیلم “لامینور” بازمانده از جشنواره

براساس خبری از خبرگزاری سینمادیلی فیلم جنجالی مهرجویی به نام “لامینور” به جشنواره فیلم فجر امسال نخواهد رسید. سرانجام پس از کش و قوس های فراوان مشخص شد فیلم لامینور ساخته جدید داریوش مهرجویی در جشنواره فیلم فجر امسال به نمایش درنخواهد آمد.با پایان یافتن مهلت ثبت نام در جشنواره فیلم فجر هیچ خبری از نام داریوش مهرجویی و فیلمش با نام لامینور در میان متقاضیان حضور در جشنواره فیلم فجر به چشم نمیخورد و به نظر می رسد درمیشیان تهیه کننده این فیلم فرم حضور در جشنواره را پرنکرده است تا احتمالاً فیلم مرهجویی اولین غائب بزرگ جشنواره فیلم فجر باشد.
هنوز مشخص نیست عدم نمایش فیلم مهرجویی در جشنواره به درخواست مسئولان سینمایی است یا ناشی از دلگیری مهرجویی از سازمان سینمایی و برخورد بدی که با این فیلمساز بزرگ سینما ایران شده است. از همان اولین روزهای پیش تولید “لامینور” و اعلام همکاری مجدد مهرجویی و نصیریان این فیلم تبدیل به یکی از بحث برانگیزترین فیلم های سال شد و بسیاری منتظر نمایش آن در جسنواره فیلم فجر بودند. اضافه شدن چند بازیگر سرشناس و نقل شدن برخی خطوط داستانی از فیلم مهرجویی این کنجکاوی را بیشتر کرد.
حواشی فیلم مهرجویی با حمله خبرگزاری فارس به این فیلم آغاز شد. این خبرگزاری فیلم لامنیور را دارای داستانی ملتهب دانست و رضا درمیشیان تهیه کننده فیلم را مورد انتقاد قرار داد که چرا از فارابی وام دریافت نکرده است. درمیشیان اما در پاسخ ، بنیاد فارابی را مسئول مطلب منتشر شده در این خبرگزاری دانست و این نهاد دولتی را به عدم امانتداری داستان فیلم ها متهم کرد. همزمان درمیشیان اعلام کرد صندوق اعتباری هنر حمایت از فیلم “لامینور” را منوط به ارائه و بررسی و رزومه کاری داریوش مهرجویی کرده است.یکی از فرض های مطرح شده ناراحتی مهرجویی از سازمان سینمایی و بنیاد فارابی بخاطر بی احترامی های مدیران این بنیاد و اتفاقات رخ داده است که باعث شده او قید جشنواره را بزند.
از طرفی مدیریت دورهای قبل ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره نشان می دهد ، بی حاشیه بودن در اولویت برگزارکنندگان جشنواره فیلم فجر استو این احتمال وجود دارد که مدیران جشنواره برای عبور از حشایه های احتمالی فیلم لامینور از داریوش مهرجویی خواسته اند قید جشنواره را بزند و مستقیم روانه اکران کند تا اتفاق تلخ “سنتوری” یعنی نمایش در جشنواره و عدم اکران عمومی تکرار نشود؟!
فیلم تازه داریوش مهرجویی درباره موسیقی است. اولین تصویر فیلم پردیس احمدیه را در حال سنتور زدن نشان می دهد عکسی که بسیاری را به یاد فیلم پرطرفدار “سنتوری” انداخته است.آیا مهرجویی تصمیم گرفته این بار فیلمش در جشنواره فجر قربانی نشود؟ یا از مسئولان سینمایی دلخور است؟

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.