ردکردن این
جشنواره فیلم فجر

شفاف سازی متقاضیان جشنواره فیلم فجر

با توجه به پایان یافتن زمان ثبت نام سی و هشتیمن دوره جشنواره فیلم فجر، رسانه ها درخواست کردند ار سازمان سینمایی که متقاضیان جشنواره را شفاف سازی کند، مسئله ای که با عدم تکذیب شرکت نکردن برخی فیلم ها در جشنواره خواهد شد.

در حالی که بسیاری از فیلم های مهم امسال سینمای ایران فرم ثبت نام در جشنواره را پر کرده اند. ولیکن هنوز لیست رسمی از متقاضیان شرکت کننده در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر منتشر نشده است. مسئله ای که در سالهای گذشته حواشی بسیاری را به دنبال داشته و آن دسته از فیلم هایی که یا اصلاً به جشنواره نمی رسیدند و یا فقط من باب رفع تکلیف فرم را پر میکردند. در یک حاشیه سازی عمدی اعلام میکردند که در جشنواره شرکت نکرده و مسائلی را به عنوان عوامل شرکت نکردن عنوان کرده که موجب حواشی بسیاری میشد.خبرگزاری ایسنا با درخواست شفاف سازی فهرست متقاضیان جشنواره فیلم فجر نوشته است : “ از آنجا که سازمان سینمایی در موضوع شفاف سازی یکی از بخش های پیشرو در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و نیز بر اساس شنیده ها این انتظار وجود داشت که اسامی فیلم های متقاضی نیز اعلام شود تا برخی حاشیه هایی که در سال های قبل و پس از اعلام فهرست نهایی فیلم های راه یافته به جشنواره پیش می آمد به وجود نیاید. اما تاکنون لیستی از متقاضیان منتشر نشده است با این حال امید است که در روزهای آینده فهرست فیلم ها نیز اعلام شود تا جلوی برخی گمانه زنی ها گرفته شود.

به هر صورت با وجود تجارب سالهای پیش و اتفاقاتی که موجب به حاشیه رفتن سینمای ایران می شود. جایی بسی تامل است که چرا سازمان سینمایی در وب سایت رسمی جشنواره بخشی را برای این مورد اختصاص نمی دهد و لیستی از متقاضیان را که فرم پر کرده اند را اعلام نمی کند. یک سری از فیلم های سالهای گذشته برای جریان سازی و استفاده حواشی در زمینه فروش از این روش سوء استفاده کرده و زمانی که به هردلیلی فیلم آنها به جشنواره نمی رسید ادعا می کردند به صورت تعمدی در جشنواره شرکت نکرده اند تا از این طریق اهداف خودشان من جمله فروش در گیشه را از آن خود کنند. امیدواریم که امسال پیش از اینکه لیست نهایی اعلام شود . فهرستی از فیلم هایی که فرم را پر کرده و متقاضی شرکت در جشنواره شده اند منتشر شود. 

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.