ردکردن این

“منطقه پرواز ممنوع” با سرعت به پیش

فیلم سینمایی ” منطقه پرواز ممنوع ” به کارگردانی و نویسندگی امیر داسارگر و تهیه کنندگی حامد بامروت نژاد و مخاطب کودک و نوجوان است که  در سال 1397 تولید شده و اولین بار آبان امسال در پردیس سینمای آزادی اکران گردید.

این فیلم با بازی هادی حجازی فر ، بهار نوحیان و علی زکریایی ، محمد فیلی ، متین پاکزاد ، متین کرمانی و زین العابدین تقی پور ، روایتگر کشمکش سه نوجوان با یک یوزپلنگ موقع ساخت پهبادی برای شرکت در مسابقه است . این فیلم در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان جایزه بهترین بازیگر و جایزه پر مخاطب ترین فیلم  را به خود اختصاص داده است.

امکان تماشای این فیلم سینمای در همه نقاط کشور ، حتی در شهرهای بدون سینما توسط سینمای سیار فراهم شده و تا به امروز 30 هزار نفر با فروش 150 میلیون تومان بلیت دراین شهر ها به تماشای “منطقه پرواز ممنوع” نشسته اند . از جمله شهرهایی که  “منطقه پرواز ممنوع ” در آنها اکران مردمی موفقی داشته می توان به شهرستان تالش استان گیلان ، میاندوآب ، صومعه سرا ، استان همدان و شهرستان نهاوند و روستاهای پرجمعیت پیرامون آن ، شهرستان شاهرود و شهرستان بلوچ نشین دلگان سیستان بلوچستان اشاره نمود.

خبر گزاری مهر در مورد این فیلم نوشت: تهیه کننده فیلم سینمایی ” منطقه پرواز ممنوع ” با اشاره به حضور استعداد های جوان تازه کار در تیم تولید این فیلم ، تاکید دارد که از نظر بودجه تولید ، فیلمی ارزان اما آبرومند ساخته اند.

حامد بامروت نژاد در مصاحبه با خبرگزاری مهر اظهار کرد : ما از ابتدا “منطقه پرواز ممنوع را برای مخاطبینی ساختیم که سینمای امروز ایران در سبد مصرفی او جایی ندارد. انتخاب چنین مخاطبی حتما برای من حکم ریسک را داشته است. ما سعی کردیم فیلمی را بسازیم که در نگاه اول آبرومند باشد و در عین حال در تولید نیازهای قصه را برآورده کند این فیلم برای اکثر عوامل فیلم مثل کارگردان ، تصویر بردار ، تدوینگر ، طراحی و ترکیب صدا و اکثر بازیگران ، کار اول محسوب می شده ، جز معدود مواردی که باید سراغ آدم های باسابقه و برند می رفتیم ، در سایر موارد همه کارها را با جوان ها پیش بردیم همین امر بسیاری از هزینه های ما را تعدیل کرد و به ما اجازه داد مثلا برای داشتن یک لوکیشن خوب ، بیشتر هزینه کنیم  .

بعد از گذشت سه هفته از اکران این فیلم سینمایی و با وجود شرایطی که  به دلیل شلوغی و قطع اینترنت در کشور برقرار بود و تاثیر بدی که بر فروش سینماها داشت “منطقه پرواز ممنوع” توانست مرز 900 میلیون تومان را شکسته و عنوان سومین فیلم پرفروش این هفته را به خود اختصاص دهد و با موفقیت ، “هزارتو ” ، “خانه پدری ، و “سمفونی نهم” را پشت سر بگذارد ، پیش بینی می شود که این استقبال به طور روز افزونی ادامه می یابد.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.