ردکردن این

آغاز فیلمبرداری “پایتخت 6”

فیلمبرداری فصل ششم سریال تلویزیون پرطرفدار پایتخت در 15 قسمت ، 9 آذر در شیرگاه مازندران با کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری در حضور خانواده مرحوم خشار الوند در محل اولین پلان این سریال تلویزیونی شروع گردید. از بازیگران این سریال می توان به محسن تنابنده ، ریما رامین فر ، احمد مهران فر ، مهران احمدی ، هومن حاجی عبداللهی ، بهرام افشاری ، نسرین نصرتی ، سارا و نیکا فرقانی  اشاره نمود ولی گویا علیرضا خمسه را در این فصل نخواهیم دید.

با توجه به  فوت خشایار الوند نویسنده جوان این مجموعه در اواخر سال گذشته  فیلمبرداری آن مدتی به تعویق افتاد .  الهام غفوری تهیه کننده این سریال با ذکر این مطلب و این که محسن تنابنده فیلمنامه پایتخت 6 را خواهد نوشت چنین گفت :” آقای تنابنده همیشه سرپرست گروه نویسندگان و طراح فیلمنامه ” پایتخت” بود، البته امسال زحمت ایشان مضاعف شده است چون پیش از این کار نگارش را مرحوم خشایار الوند برعهده داشت ولی با توجه به این که امسال آقای تنابنده در این زمینه تنها شده فعلا شخصا نگارش را بر عهده گرفته تا بعد بتوانیم نویسنده های دیگری را هم به کار اضافه کنیم “.  و در نهایت آرش عباسی نویسندگی فصل جدید را به  پایان رساند.

 بچه های مجموعه “پایتخت” بعد از این که تصویر برداری شهرستان شیرگاه را به پایان رساندند راهی یکی از کشورهای اروپایی خواهند شد .

سیروس مقدم با شرکت در برنامه صبحگاهی شبکه سه سیما در مورد این سریال چنین گفت: ” کاراکترهای “پایتخت” برای نویسنده ها و تنابنده شناخته شده اند و هر لحظه می دانند این کاراکترها در قصه چه واکنشی نسبت به اتفاقات باید داشته باشند.  نوشتن درباره این کاراکترها از یک نظر سخت شده چون ما سراغ بیان جزئیات برای این خانواده ها رفته ایم . با این حال حدود دو ماه محسن تنابنده و آرش عباسی نویسندگان سریال به دنبال ظرفیت های جدیدی بودند . “

او در مورد عدم حضور علیرضا خمسه  گفت :” حذف او به امروز و دیروز ربطی ندارد وقتی سریال تمام شد هم من و هم تنابنده اعلام کردیم که به نظر می رسد ظرفیت این نفش به پایان رسیده است و ما یا باید راه دیگری برای حضور او داشته باشیم که به پیشنهاد محسن تنابنده این بود که به روح تبدیل شود و هر از گاهی به قصه وارد شود یا برادر دیگری اضافه شود که کار بابا پنجعلی را انجام دهد .  که نشد.” او با اظهار علاقه به علیرضا خمسه  بیان کرد که در کارهای دیگر حتما از حضور ایشان بهره می بریم.

در این فصل پایتخت مهران احمدی در نقش بهبود باز می گردد مقدم در این باره اعلام کرد :” در قسمت قبلی ما اعلام کردیم که بهبود به آفریقا رفته ، سارس گرفته و حین آموزش و پرورش فیل فوت کرده و جسد او را آتش زده اند. اما او بازمی گردد و چگونگی برگشتن او هم بامزه است. یکی از من پرسید قرار است برای این فصل به آفریقا برویم اما من به او گفتم که آفریقا را به سریال می آوریم و قصه جذابی دارد که خود بهبود هم در آن هست و روح نیست”.

سیروس مقدم همچنین گفت که ممکن است یک شخصیت کهنسال را نیز در این قسمت به بازی بگیرند که هنوز کاملا مشخص نیست چه کسی نقش او را بازی می کند.

مجموعه “پایتخت6” برای پخش در بخش فیلم های نوروزی به سفارش شبکه یک سیما تولید می شود.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.