ردکردن این

فیلم های “بلبل” و “بره خداوند” برنده جوایز AACTA (اکتا)

درام انتقام جویانه جنجالی “بلبل” برنده اصلی بخش بهترین ترکیب فیلم آکادمی استرالیایی جوایز هنرهای تلویزیون و سینما بود. “بره خدا” هم برنده بخش تلویزیونی این جشنواره شد.

فیلم “بلبل” در این جشنواره عنوان فیلم برتر را به خود اختصاص داد . “جنیفر کنت” علاوه بر دریافت جایزه بهترین کارگردانی و جایزه بهترین فیلمنامه را نیز دریافت نمود. از کنت به عنوان یکی از تهیه کنندگان “بلبل” نیز در این جشنواره نام برده شد و این شب را برای او به یادماندنی تر کرد. ” آیسلینگ فرانسیوسی” هم عنوان بهترین بازیگر زن را به دست آورد به این ترتیب فیلم ” بلبل” شش جایزه این جشنواره را کسب کرد.

این پیروزی برای دو فیلم سال قبل یعنی “هتل بمبئی ” و “Ride Like a Girl ” به معنای شکست بود. “هتل بمبئی” سال قبل از این جشنواره فقط یکی از جوایز دیگر  AACTA و ” Ride Like a Girl ” هیچ جایزه دیگری  از AACTA را از آن خود نکرد . از فیلم های دیگری که در بخش بهترین فیلم نامزد شده بودند ولی مغلوب شدند می توان ” جودی و پانچ” ، “Top End Wedding” و “پادشاه” را نام برد . “پادشاه ” دیوید میکد برنده جایزه های بخش فیلمبرداری ، طراحی لباس و طراحی تولید  بود.

دیمون هریمان هم جایزه بهترین بازیگر مرد را برای فیلم “جودی و پانچ ” به دست آورد.

فیلم “پارازیت ” به کارگردانی بونگ جون هو هم عنوان بهترین فیلم آسیایی را از میان 9 نامزد دیگر که سه تای آن ها چینی اصل بودند کسب نمود.

در بخش جوایز تلویزیونی امتیازات به طور مشترک به دو فیلم “بره خدا” که هشت جایزه مثل بهترین فیلم تلویزیونی یا مینی سریال را هم به دست آورد و فیلم “کنترل کامل” که شش جایزه مثل سریال های درام را از آن خود کرده بود اعطا گردید . بازیگران اصلی آن دبورا میلمن و راشل گریفیتز به ترتیب عناوین بهترین بازیگر نقش اول زن درام تلویزیونی و بهترین مهمان یا بازیگر نقش مکمل درام تلویزیونی را به دست آوردند.

جایزه افتتاحیه AACTA برای بهترین سرگرمی واقعی به سریال ” You Cant Ask That” و جایزه بهترین سرگرمی به سریال نوظهور ” Lego Masters Australia” تعلق گرفت.

این جوایز چهارشنبه شب طی مراسمی به میزبانی شین ژاکوبسون در مرکز اونت استار در شهر سیدنی به برندگان اهدا گردید . جوایز فنی این جشنواره نیز  روز دوشنبه طی مراسمی جدا گانه اعطا شده بودند.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.