ردکردن این

قهرمانان،”23 نفر” بودند

فیلم سینمایی “23 نفر” مهدی جعفری از چهارشنبه 20 آذر 1398 اکران شد تهیه کنندگی این فیلم را مجتبی فرآورده برعهده داشت .

“23 نفر” ،سال 1397 به نویسندگی و کارگردانی مهدی جعفری ساخته شد و اولین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به روی پرده رفت که موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی  گردید.

این فیلم، داستان 23 نفر از نوجوانان 13 تا 17 ساله ایرانی است که در طی جنگ تحمیلی ایران و عراق توسط نیروهای عراقی اسیر شدند و اقتباسی از خاطرات 23 نفر نوشته احمد یوسف زاده می باشد از دیگر افتخارات این فیلم می توان به جایزه سینمایی ققنوس در جشن ” سینما انقلاب ” در سال 1397 و عنوان فیلم منتخب کمیسیون ملی یونسکو در سال 2019 اشاره کرد “23 نفر” در جشنواره فیلم کودک اصفهان نیز جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را از آن خود نمود.

اولین روز فیلمبرداری این سینمایی با حضور سردار قاسم سلیمانی صورت گرفت.  مجید پتکی ، سعید آلبوعبادی ، رضا نوری ، عبدالحلیم تقلبی ، محمد رشنو از بازیگران “23 نفر” هستند.

مهدی جعفری کارگردان و مستند ساز ایرانی است که کار خود را از سال 1373 با ساخت فیلم های کوتاه آغاز نمود او در سال 1393 فیلم تلویزیونی “بلوگا” و در سال 1395 فیلم سینمایی ” ایستگاه اتمسفر” را برای اولین بار کارگردانی کرد. یکی از فیلم های کوتاه او به نام “کمی بالاتر” عنوان یکی از 10 فیلم برتر جشنواره بین المللی فیلم برلین در سال 2006 را به دست آورد که درخششی باور نکردنی برای فیلم کوتاه ایران محسوب می شود.

جعفری در مصاحبه ای با خبرنگار مشرق نیوز با اشاره به این مطلب که سخت ترین بخش این  فیلم ، یافتن لحن مناسبی برای روایت فیلم بود گفت :” تلاش کردم “23 نفر” زبانی بین المللی و جذاب برای تماشاگر خارجی داشته باشد . فکر کنم این اتفاق در فیلم نامه و فیلم رخ داده است “.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.