ردکردن این

“دنیس ویلنوو” کبکی فیلمساز برتر هالیوود شد

انجمن منتقدین هالیوود ، دنیس ویلنوو ، کارگردان کبکی را به عنوان فیلمساز دهه اخیر معرفی کردند .

گروه خبری مستقر در لس آنجلس گزارش کردند که ویلنوو در 9 ژانویه جایزه خود برای رسیدن به این مقام را درطی مراسمی دریافت خواهد کرد.

دنیس ویلنوو کارگردان ، تهیه کننده و فیلم نامه نویس فرانسوی – کانادایی اهل کبک کانادا می باشد او کار هنری خود را از سال 1990 با ساخت فیلم های کوتاه شروع کرد و اولین فیلم بلند خود به نام “سی و دوم اوت ” را در سال 1998 تولید نمود . ویلنوو با “پلی تکنیک” (2009) و “ویران شده” (در سال 2010 نامزد اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان) در دنیای سینما مطرح شد . او کار در هالیوود را از سال 2013 با دو فیلم پرآوازه  ” زندانیان ” (نامزد جایزه اسکار 2013) و ” دشمن ” آغاز کرد .

ویلنوو در طی سالهای اخیر مجموعه ای از پروژه های پر مخاطب را ساخته است که از جمله آن ها می توان به فیلم علمی تخیلی ” بلید رانر 2049″ ساخته سال 2017 اشاره کرد که برنده دو جایزه اسکار یکی برای بهترین فیلمبرداری این فیلم به راجر دیاکینز و دیگری برای جلوه های ویژه شده است.

درام “ورود” در مورد تهاجم بیگانگان که در کبک فیلمبرداری شده بود فیلم دیگری از اوست که در سال 2016 ساخته شد و نامزد هشت جایزه اسکار بود که جایزه بهترین کارگردانی و نامزدی بهترین صدا گذاری از جمله آن ها است.

از فیلم های برجسته دیگر ویلنوو “سیکاریو” (نامزد اسکار بهترین فیلم برداری و صدا گذاری و بهترین موسیقی 2016 ) را می توان نام برد.

این خبر اولین بار توسط کاناداپرس در تاریخ 12 دسامبر 2019 منتشر گردید.

برچسب
منبع

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.