ردکردن این
انصراف برخی فیلم ها و بازیگران از جشنواره فجر

انصراف برخی فیلم ها و بازیگران از جشنواره فجر

مسعود کیمیایی از حضور در جشنواره فجر انصراف داد: این به دلیل تسلیتی است که به این همه آدم دارم همیشه سمت و سویم مردم بوده

با وجود انتخاب فیلم «خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی فیلم ساز و کارگردان پیشکسوت کشورمان برای حضور در سی وهشتمین جشنواره فجر، مسعود کیمیایی با انتشار ویدیویی از حضور در جشنواره فجر انصراف داد و گفت : «من امسال فیلمی ساختم به نام «خون شد» که در جشنواره فجر هست. من هیچ وقت اهل جشنواره نبودم و سمت و سویم همیشه مردم هستند و نگاه می کنم می بینیم که مردم روزگار سختی را می گذرانند و روزی نیست که خبرهای بد نشنویم. دلم نمی‌خواهد فیلمم در جشنواره فجر نشان داده بشود به دلیل تسلیتی که به این همه آدم دارم. مردمی که مسافر بودند»

 پس از این حرکت مسعود کیمیایی تهیه کننده این فیلم مخالفت  خود را با تصمیم کارگردان اعلام کرد تهیه‌کننده «خون شد» نوروز بیگی اعلام کرد تنها از بخش کارگردانی انصراف می دهیم

در حالی که مسعود کیمیایی با انتشار ویدیویی اعلام کرد : «نمی خواهد فیلمش در جشنواره فجر نمایش داده شود» جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده این فیلم در مخالفت با این درخواست گفت: «فیلم «خون شد» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد و نمایش داده می‌شود اما با احترام به نگاه و نظر آقای کیمیایی، تقاضای ما این است که فیلم در بخش کارگردانی داوری نشود و در مابقی بخش‌ها، مورد قضاوت قرار گیرد»

پیش از مسعود کیمیایی داریوش مهرجویی از شرکت فیلم «لامینور» در جشنواره انصراف داد.

هایده صفی ‌یاری نیز تدوین گر معروف با سابقه درخشان در جشنواره فجر، دارنده اولین سیمرغ بلورین از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای آژانس شیشه ‌ای و موفقیت دریافت جایزه بهترین تدوین جشنواره فجر را برای فیلم روبان قرمز نیز با انتشار متنی از جشنواره فجر انصراف داد. خانم صفی یاری تدوینگر فیلم های «عامه پسند»، «مغز استخوان» و «خون شد» با انتشار متنی و در هم‌دردی با جان باختگان حادثه سقوط هواپیما خواستار داوری نشدن آثارش در جشنواره فجر امسال شد این سه فیلم در بخش تدوین در جشنواره فجر داوری نخواهند شد.


انصراف برخی فیلم ها و بازیگران از جشنواره فجر

پیمان معادی نیز با انتشار متن : « همه سیاه پوشیم و عزا دار. دلهایمان شکسته. من با کدام دل شاد بروم جشنواره جشن بگیرم؟! من بازیگرم و تار و پودم را مردم سرزمینم بهم بافته اند، سرزمینی که داغ زیباترین فرزندانش را به سوگ نشسته است… جشنواره باشد برای روزهایی روشن که بتوانیم همه با هم زندگی را و عشق را، براستی جشن بگیریم.» در اینستاگرام خود برای ابراز همدردی با مردم برای جانباختگان سانحه هواپیما از حضور در جشنواره فجر انصراف داد.

پگاه آهنگرانی اعلام کرد: با وجود این همه مصیبت که در ایام اخیر کام مردم را تلخ کرده، با دیگر دوستان و همکارانم همراه می شوم و در جشنواره فجر با هیچ عنوانی حضور پیدا نمی کنم. سارا بهرامی نیز با انتشار پست در صفحه اینستاگرامی خود اعلام نمود : «من به نشانه همدلی با مردم داغدار و ستم دیده سرزمینم، امسال در هیچ یک از جشنواره های هنری فجر حضور نخواهم داشت.»


انصراف برخی فیلم ها و بازیگران از جشنواره فجر

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.