ردکردن این
iphone-13-price

قیمت آیفون 13 در ژاپن بالا رفت

از روز پنجشنبه، اپل ژاپن قیمت تمام مدل های آیفون را به روز کرد. برخی از مدل ها تا 20 درصد افزایش قیمت داشته اند که می تواند نشان دهنده تضعیف ین ژاپن در برابر دلار آمریکا باشد که در سه ماه گذشته حدود 15 درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.

به عنوان مثال، آیفون 13 پرو اکنون 144800 ین (1066 دلار) قیمت دارد که از 122800 ین (904 دلار) برای گزینه ذخیره سازی 128 گیگابایتی بالاتر است. در همین حال، آیفون SE Gen 3 از 57800 ین (425 دلار) به 62800 (462 دلار) رسیده است. افزایش قیمت آیفون توسط اپل کمی قبل از اینکه اپل یک سری جدید از آیفون‌های سال را عرضه کند رخ می‌دهد – معمولاً در ماه سپتامبر (شهریور). در حال حاضر، اپل فقط قیمت آیفون های خود را افزایش داده است و هنوز هیچ قیمتی را روی سایر محصولات از سری مک یا آی پد اپل اعلام نکرده است. اما انتظار میرود قیمت سایر محصولات اپل بالا برود.

iphone-13-series
منبع تصویر: GSMArena.com
از آنجایی که جهان با تورم (و کمبود عرضه) در سراسر کشورها سروکار دارد، برای شرکت‌های چند ملیتی مانند اپل طبیعی است که قیمت‌ها را در یک بازار خاص تعدیل کنند. البته که این تغییر قیمت توسط اپل با کاهش ارزش ین ژاپن رخ داده است و ممکن است با افزایش دوباره ارزش ین ژاپن قیمت ها دوباره بهتر شود و به حالت سابق باز گردد.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.